ZŠ Ostrava-Hrabůvka

Úspěchy ZŠ Mitušova 8


Úspěch Ondry Rybníčka
Dne 18.1.2016 se na naší škole konalo okresní kolo dějepisné olympiády. Ze školních kol se do této soutěže probojovalo celkem 44 žáků základních škol a víceletých gymnázií.
Tématem soutěže byli Lucemburkové. V této těžké konkurenci si skvěle vedl Ondřej Rybníček žák 9.B naší školy ZŠ Mitušova 8.
Nejen že obsadil 1.místo, ale jako jediný přesáhl metu 90 bodů...ze 100 jich získal 94.
Ondro, blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci a v krajském kole Ti přejeme stejnou dávku vědomostí, síly a hrdosti.
Ondřej Rybníček

Ocenění žáci 2015

U příležitosti Dne dětí 2015 se Rada města rozhodla ocenit žákovské osobnosti a kolektivy. Z naší školy byli navrženi dva žáci 8.ročníku. Ivana Hrabovská za výjimečné dovednosti v oblasti sportu a její spolužák Ondřej Rybníček za úspěchy v dějepisné olympiádě, v přírodopisných a fyzikálních soutěžích a za aktivitu v dílčích školních projektech. Oba žáci přijmou ocenění 15. 6. 2015 v Divadle loutek. Blahopřejeme a děkujeme.

Stáří očima dětí březen 2015

Žáci naší školy se zúčastnili 3. ročníku literární a výtvarné soutěže Stáří očima ostravských dětí a mládeže 2014-2015.
Do soutěže jsme zaslali pět literárních a dvě výtvarné práce. Oceněny byly texty Silvie Papavasilevské (5.A) a žaček 9.A – Benedikty Krůželové a Šárky Grygarové. Ocenění převzali naši žáci 25. března 2015 ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici v Ostravě. Jeden z vítězných příspěvků připojujeme.

Navždy s dědou v dobrém i zlém Silvie Papavasilevská, 5.A
Měla jsem svého dědu vždy ráda. Bohužel smrt patří k životu, a proto vám teď napíšu, co pro mě znamenal.Seděl vedle mě, učil se se mnou, trápil se, když jsem úkoly nechápala, pomáhal mi všelijak. I přesto, že měl rakovinu, jezdil se mnou na kole nebo mě učil lyžovat. Vždy chápal moji lásku ke zvířátkům. Dojížděl za mnou 200 kilometrů na Vánoce a narozeniny. Smál se se mnou nejrůznějším věcem. I přes jeho smutnou minulost, věřím, že se s námi měl dobře.
Když byl ještě malý, musel opustit svůj domov v Řecku. V průběhu občanské války ho posadili do vlaku a jel do Československa. Nemohl najít své rodiče, tak skončil v dětském domově. Za nějakou dobu ho ale jeho rodiče našli. Tak začali žít v Československu. V dospělosti přepsal celou knihu z řečtiny do češtiny, jmenovala se "S partyzány v západní Makedonii".
Vždy jsem tedy věděla, že jeho minulost byla smutná a snažila jsem mu to vynahradit svou láskou k němu. Dnes již nemohu udělat nic než kleknout na jeho hrob a vzpomínat na to, co pro mě udělal.

Úspěch ve výtvarné soutěži
Ve výtvarné soutěži "Stáří očima dětí" získali Tadeáš Pitrucha a Eliška Bronerská z 6.B výtvarné ocenění v kategorii školních dětí. Všem dětem, které malovaly obrázky děkujeme za reprezentaci školy a Tadeášovi a Elišce gratulujeme.

Obvodní kolo ve vybíjené 20. 3. 2015

V pátek 20. 3. 2015 byl na škole ZŠ Klegova pořádán turnaj ve vybíjené pro 4. - 5. ročníky. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev z obvodu O-Jih. Naši školu reprezentovali: Jakub Koudelný, David Moravec, Maxmilián Klučka, Michal Kolbe, Maxim Štěpánek, Adam Štěpánek, Oliver Balogh, Richard Láznička, marek Skupien a Lubomír Falkoš. Kluci si v konkurenci škol z obvodu O-Jih vedli velice dobře, v každém zápase předvedli výborné výkony a nakonec vybojovali 2. místo. Celé naše družstvo zaslouží pochvalu za předvedené výkony a poděkování za výbornou reprezentaci školy.
"Obvodní kolo ve vybíjené" "Obvodní kolo ve vybíjené"

Krajské kolo dějepisné olympiády 19. 3. 2015

Dne 19. března 2015 proběhlo na naší škole krajské kolo dějepisné olympiády. Tematické zaměření 44. ročníku bylo: „Pot, slzy a naděje aneb Život je boj“. Ve velké konkurenci převážně studentů víceletých gymnázií zazářil žák naší 8. B třídy Ondřej Rybníček, který obsadil výborné 3. místo. Postoupil tak do celostátního kola. To proběhne na konci května v Litoměřicích, kde bude Ondřej reprezentovat nejen naši školu, ale i celý Moravskoslezský kraj. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalšího soutěžení.

Vicemistr České republiky Robin Hrdlička 2015

Žák naší školy Robin Hrdlička se zúčastnil Mistrovství republiky v atletice ve vrhu koulí, které se letos konalo v Jablonci nad Nisou. Robin v soutěži výkonem 15,08 m vybojoval 2. místo a tím se stal vicemistrem ČR. Toto nebyl jeho první úspěch v téhle disciplíně. Na mistrovství ČR už odjížděl už jako vicemistr Moravy, kde opět skončil na 2. místě. Robinovi blahopřejeme a přejeme mu, aby v těchto skvělých výkonech pokračoval i nadále.
"Vicemistr České republiky Robin Hrdlička" "Vicemistr České republiky Robin Hrdlička" "Vicemistr České republiky Robin Hrdlička"

Přebory škol - snowboarding 27. 1. 2015

V lyžařském areálu na Mezivodí se 27. 1. 2015 konalo krajské kolo ve snowboardingu. Naši školu reprezentovali tři žáci: Max Hašek, Tadeáš Pitrucha a Daniel Hašek. Max Hašek postoupil z kvalifikace z 6. místa a Daniel Hašek dokonce kvalifikaci vyhrál. Odpoledne se jel paralelní slalom, ze kterého postupoval vždy jen vítěz. Max v prvním kole vypadl a skončil na celkovém 6. místě. Daniel prošel K.O. systémem až do finále a ve finále zvítězil. Tím se Daniel Hašek stal mistrem krajského přeboru škol ve snowboardingu. Klukům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme jim za reprezentaci školy.
"Přebory škol - snowboarding"

Výtvarná soutěž "Barevný podzim" 2014

Výtvarná soutěž Barevný podzim 2014 (20. ročník) byla vyhlášena v září 2014 - listopad 2014. Této soutěže se celkem zúčastnilo 5 431 dětí v základním kole, kde postoupilo 1091 dětí. V této soutěži jsme byli úspěšní a obsadili jsme 1. místo v V. kategorii a to žákyní 8.B Ivanou Hrabovskou. Tímto gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů na výtvarném poli.
Barevný podzimn

Mistr republiky Matěj Smilowski listopad 2014

Žák naší školy Matěj Smilowski se zúčastnil Mistrovství republiky v řecko-římském zápase, které se letos konalo v Jihlavě. Matěj soutěžil ve váhové kategorii do 56 kg. Na těchto závodech nenašel přemožitele, zvítězil a tím se stal Mistrem republiky pro rok 2014. Matějovi blahopřejeme a přejeme mu, aby v těchto skvělých výkonech pokračoval i nadále.
Mistr republiky Matěj Smilowski Mistr republiky Matěj Smilowski Mistr republiky Matěj Smilowski Mistr republiky Matěj Smilowski

Mistrovství České republiky ve volném stylu

Matěj Smilowski, žák naší školy, se stal vícemistrem České republiky ve volném stylu ve váhové kategorii do 52 kg. Matějovi blahopřejeme a přejeme mu mnoho dalších sportovních úspěchů.
Mistrovství České republiky ve volném stylu Mistrovství České republiky ve volném stylu

Mistrovství Moravy a Slezska v atletice 2014

Žák Filip Kotásek se zúčastnil halového mistrovství Moravy a Slezska v atletice. Závodil v běhu na 400 m a v běhu na 200 m. Na závodech obsadil na trati 400 m hezké 3. místo. Tímto Filipovi blahopřejeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.
Mistrovství Moravy a Slezska v atletice

Čokoládová vařečka 5. 2. 2014

Náš žák František Hořák z 9.A třídy se zúčastnil soutěže Čokoládová vařečka. Tato soutěž proběhla na SŠSS v Ostravě - Hrabůvce na Krakovské ulici dne 5. 2. 2014. V konkurenci 26 žáků z 12 základních škol Ostravy-Jih se umístil na krásném 2. místě. Blahopřejeme.
Článek na webových stránkách Ostravy-Jih.
Čokoládová vařečka Čokoládová vařečka Čokoládová vařečka

Barevný podzim

Dosáhli jsme úspěchu ve výtvarné soutěži "Barevný podzim" , 19. ročník, kterou pořádal DDM Ostrava - Poruba. Úspěšní byli žáci 7.B, Ivana Hrabovská - 1. místo a Klára Vršanová 2. místo v kategorii IV 6. - 7. třídy. A rovněž žák 5.B Martin Turoń, který obsadil 1. místo v kategorii III. 4. - 5. Třída. Tímto všem gratulujeme přejeme mnoho dalších úspěchů.
Barevný podzim Barevný podzim Barevný podzim

Literární soutěž Čerti na dovolené 2013 - autorka Kateřina Rusnoková, 5.A

V květnu loňského školního roku jsem se zúčastnila literární soutěže Čertovské pohádky pořádané městským obvodem Mariánské hory a Hulváky. Úkolem bylo napsat pohádku na téma Čerti na dovolené. Psát jsem začala na poslední chvíli a pohádku jsem poslala za "pět minut dvanáct", přesně dvě hodiny před koncem termínu odevzdání. Mamka mě ujišťovala, že ač mám pohádku moc pěknou a výhru by mi velice přála, nevyhraji, protože celá soutěž je prý zcela určitě nějaký podvod. Jaké bylo naše překvapení, když jsem se poslední školní den dozvěděla, že jsem ze 110 dětí vyhrála první místo - týdenní dovolenou pro celou rodinu v hotelu Odra na Ostravici. Dovolenou jsme si pekelně užili. A ač to byly Čertovské pohádky, cítili jsme se tam jako v ráji.
Čertovské pohádky
Čerti na dovolené Čerti na dovolené Čerti na dovolené
Kateřina Rusnoková, 5.A

Soutěž O nejlepší matematický komiks 2013

V rámci projektu usilujícího o renesanci matematiky se uskutečnil 1. ročník soutěže O nejlepší matematický komiks. Záštitu této soutěže převzala náměstkyně hejtmana kraje Mgr. Věra Palková.
Soutěž byla určena pro žáky ZŠ a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. 2. místo pro naši školu získala Ivana Hrabovská z 6.B. Gratulujeme!
Výsledky soutěže
Matematický komiks

Porubabike 27. 4. 2013

Dne 27. 4. 2013 se konaly v Ostravě - Porubě závody na horských kolech - PORUBABIKE marathón. Do závodu se přihlásili i naši žáci Max Hašek, jeho bratr Dan Hašek, Markéta Pytlová a posledním členem družstva byl tatínek našich dvou kluků pan Petr Hašek. V závodě družstev základních škol obsadili 1. místo, blahopřejeme!
Výsledková listina
Porubabike Porubabike Porubabike Porubabike

Literární projekt 2012

Vítězná autorka Kristýna Sýkorová z 5.A se zúčastnila literární soutěže "Jak vnímám svoji babičku, svého dědečka", kterou vyhlásil Magistrát města Ostravy u příležitosti letošního Evropského roku stárnutí a mezigenerační solidarity. Kromě ní se soutěže zúčastnili další 4 žáci z 5.A a 7.A.

Výtvarná soutěž Barevný podzim 2012

Výtvarnou soutěž Barevný podzim vyhlásil DDM na ulici M. Majerové v Ostravě Porubě a byli jsme v ní úspěšní. Barevný podzim byl již 18. ročníkem oblastní výtvarné soutěže. Získali jsme hned 2. místa a to v III. kategorii - 3 místo - žák ze 4.B Martin Turoň a v IV. kategorii - 3. místo - žákyně Ivana Hrabovská z 6.B, tímto jim velice gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších úspěchů na výtvarném poli.
Barevný podzim - Hrabovská Barevný podzim - Hrabovská

Výsledky výtvarné soutěže

autor Klára Vršanová výsledky gratulace k umístění diplom

Čokoládová vařečka 9. 2. 2012

Barbora Kirchnerová se umístila na 1. místě soutěže Čokoládová vařečka určené žákům 7. - 9. ročníku ZŠ konané na Střední škole společného stravování v Ostravě - Hrabůvce.
Čokoládová vařečka Čokoládová vařečka Čokoládová vařečka Čokoládová vařečka
Čokoládová vařečka Čokoládová vařečka Čokoládová vařečka Čokoládová vařečka
Čokoládová vařečka - Roman Hadrbolec Čokoládová vařečka Čokoládová vařečka

Mistrovství Evropy v karate

Filip Kijonka na letošním mistrovství Evropy v karate obsadil 2. a 3. místo.
Filip Kijonka

Výtvarné soutěže

1. místo Erika Šimeková 9.A v III.kategorii 14 - 15 let, Podzim čaruje, DDM Ostrava - Poruba, středisko Polská
2. místo Martina Kypěnová 5.B v II. Kategorii 11-13 let Podzim čaruje , DDM Ostrava - Poruba, středisko Polská
3. místo Ivana Hrabovská 5.B v III. Kategorii Barevný podzim, Ostrava - Poruba , DDM M.Majerové
autor Erika Šimeková autor Martina Kypěnová autor Ivana Hrabovská

Diplomy Kristýny Tarkotové

Diplomy Kristýny Tarkotové Diplomy Kristýny Tarkotové Diplomy Kristýny Tarkotové
Fyzikální olympiáda

Blahopřejeme naší žákyni třídy 8.A Veronice Rybníčkové za 3. místo ve Fyzikální olympiádě. Paní učitelce PaeDr. Monice Kohutové děkujeme za pomoc při přípravě.
Výsledková listina


Ocenění paní Vlastimily Čápové

U příležitosti Dne učitelů se v Kulturním domě K-TRIO v Hrabůvce uskutečnilo slavnostní setkání věnováno pedagogickým pracovníkům, kde jim bylo poděkováno za kvalitní práci a někteří z nich převzali ocenění. Ceny předávali vedoucí odboru školství ostravského magistrátu Marta Szücsová, místostarosta MO Ostrava-Jih Jiří Voloch a vedoucí oddělení kultury a školství ÚMOb Ostrava-Jih Sylva Sládečková. Přehled oceněných pedagogů: Jana Reiblová (zástupkyně ředitelky ZŠ A. Kučery), Mgr. Lenka Krämerová (ZŠ Klegova), Mgr. Iveta Bakončíková (ZŠ Krestova), Vlastimila Čápová (ZŠ Mitušova 8), Mgr. Naděžda Střalková (ZŠ MUDr. Lukášové), Helena Drahošová (ZŠ Provaznická), Mgr. Zdeňka Nováková (ZŠ V. Košaře), Mgr. Dana Kopecká (ZŠ F. Formana), Irena Junkerová (ZŠ B. Dvorského), Mgr. Miluše Cvrkalová (ZŠ Kosmonautů 15), Mgr. Daniela Neuwirthová (ZŠ Březinova), Mgr. Ludmila Sobčíková (ZŠ V Zálomu), Mgr. Jana Houdová (ZŠ Chrjukinova), Mgr. Jana Hranošová (ZŠ Volgogradská), Marcela Janková (ZŠ Horymírova), Mgr. Naděžda Seigová, Daniela Müllerová (MŠ Staňkova), Jiřina Papajová (MŠ Volgogradská), Alena Šuleřová (MŠ Za Školou), Jana Švédová (MŠ Adamusova), Mgr. Tamara Foltýnová (MŠ A. Gavlase).

"Ocenění paní Vlastimily Čápové"


Mistrovství Evropy ISKA

Ve dnech 6. - 10. října 2009 se konalo v Římě v Itálii Mistrovství Evropy ISKA (= Český svaz watejitsu a bojových umění).
Členem výpravy byl i žák naší školy Filip Kijonka z 6.A, který vybojoval 2. místo a tedy stříbrnou medaili v kategorii "Tradiční zbraně" a 3. místo v kategorii "Hard style". Blahopřejeme!

"Mistři Evropy" "Mistři Evropy" "Mistři Evropy"


Úspěch v Bělehradu

AKCENT OSTRAVA vybojoval v květnu 2009 na Mistrovství Evropy Show Dance neuvěřitelný počet 4 titulů Mistrů Evropy. Nejmladší tanečnice ve věku 8-11 let se předvedly se svou formací "Škola kouzel v Bradavicích" a v konkurenci 17 formací jednoznačně obhájily titul mistryň Evropy.
Tímto se můžeme pochlubit, že žákyně naší školy Johana Přádková ze 4.A je členkou dětské kategorie a s radostí jí blahopřejeme!
Mistrovství Evropy proběhlo 1.-3. května v Sava Centru v Bělehradě, přihlášených bylo celkem 16 států.

"Mistři Evropy" "Mistři Evropy"

Orientační běh na ZŠ Lukášova 15. 10. 2009

Dne 15.10.2009 se naše škola zúčastnila závodů v orientačním běhu, které pořádala základní škola Lukášova. Závodů se zúčastnili naši žáci ve všech kategoriích.
V kategorii pátých tříd se naši žáci umístili jako družstvo na 2. místě. V kategorii starších žáků ( 6.-9.třída ) se naši žáci umístili na 4. místě. V kategorii jednotlivců se umístila Šárka Königová na 3. místě.
Další fotografie najdete v Galerii

"Orientační běh" "Orientační běh" "Orientační běh" "Orientační běh"
Mgr. Martina Vondrušková

Výtvarná soutěž Střediska přírodovědců

V dubnu 2009 proběhla výtvarná soutěž na téma "Šelmy naší přírody", kterou vyhlásilo Středisko přírodovědců z Ostravy. Soutěž probíhala v 5-ti kategoriích libovolnou technikou, žáci měli vyobrazit šelmy jako je vlk, liška, rys nebo medvěd.
Gratulace patří Kristýně Tarkotové ze 7.B, která obsadila ve IV. kategorii (7.- 9.r.) nádherné 1. místo
Výsledková listina


Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou 18.5. 2009

Dne 18.5.2009 proběhly atletické závody Českého rozhlasu, které pořádala ZŠ Porubská. Zúčastnili se i žáci naší školy.
Družstva starších žáků a dívek a mladších žáků se umístila na 4. až 6. místě a mladší dívky (Andrea Hisemová, Šárka Konigová, Eva Josefusová, Erika Šimeková, Simona Dudová, Nikola Ručková, Eliška Šrajerová, Veronika Čečotková, Kateřina Hrabčáková) obsadily 2. místo v konkurenci 12 škol.
Další fotografie najdete v Galerii.

Pohár rozhlasu Pohár rozhlasu Pohár rozhlasu Pohár rozhlasu

Mgr. Yvona Pešlová, Mgr. Tomáš Olša

Krajské kolo dějepisné olympiády 7.4. 2009

Základního kola DO se zúčastnilo v Moravskoslezském kraji 173 škol základních a 25 víceletých gymnázií.Celkem ve všech kolech soutěžilo 3245 žáků.
Do krajského kola,které probíhalo jako obvykle v Ostravě - Hrabůvce na ZŠ a MŠ Mitušova 8 postupovalo 18 žáků z 6 okresů kraje. Otázky se týkaly života šlechty, poddaných a měšťanů v období od počátku našich dějin po renesanci.
Dle vyjádření členů krajské komise DO i účastníků DO bylo zadání v krajském kole těžké. O složitosti úkolů vypovídají také výsledky dosažené soutěžícími.Z 18 žáků nezískal plný počet bodů žádný soutěžící.První 3 nejlepší se pohybovali v rozmezí 76 - 80 bodů. Žák naší školy Martin Curylo se umístil na 2. místě.U všech soutěžících byl však patrný velký zájem o soutěž.
Soutěž byla ze strany pořadatelů velmi dobře připravena a vlastní soutěže se účastnil i senátor Mgr.Otakar Veřovský a starosta městského obvodu Ostrava Jih Bc.Karel Sibinský.
Představitelé kraje i obvodu se také postarali o věcné ceny pro všechny účastníky soutěže i jejich pedagogický doprovod jako poděkování za práci.
Na základě doporučení ÚK DO postupovali do KK automaticky vítězové z jednotlivých okresůNěkteří z nich však měli už v okresním kole velmi nízký počet bodů. Domníváme seže pro další rok ÚK zváží zvolení jiného postupového klíče, který by zajistil do KK výběr soutěžích podle skutečného počtu bodů Především těch, kteří mají o historii opravdový zájem.

Krajské kolo Dějepisné olympiády Krajské kolo Dějepisné olympiády Krajské kolo Dějepisné olympiády Krajské kolo Dějepisné olympiády

Mgr. Jana Jeřábková

Anglická soutěž 25.2.2009

Dne 25.2.2009 jsme se zúčastnili anglické soutěže, kterou pořádala 1st International School of Ostrava. Každé družstvo mělo prezentovat svou školu a zemi podle vlastního výběru v časovém limitu 10-15 minut. Porota hodnotila gramatiku, výslovnost, plynulost, obsah a styl prezentace, množství informací, zvukové efekty, zajímavosti aj.
Naše družstvo ve složení Míša Sýkorová, Denisa Škrobánková a Simona Zgyugová pod vedením Mgr. Květy Krstovské získalo 1.místo.Gratulujeme!
"Prezentace"

Anglická soutěž Anglická soutěž

Obvodní kolo - basketbal (chlapci) 22.1.2009

Dne 22.1. 2009 se naše škola zúčastnila obvodní kola v basketbale, který se konal na základní škole Lukášova. Naši školu reprezentovali Zdeněk Barteček, Ondřej Slivoň, Jakub Rojek, Dan Šumný, Jan Filip, Jan Petrskovský, Adam Duda, Vítězslav Šablatura. V turnaji kluci obsadili 3. místo.

Výsledky Scio testů 2008/2009

Výsledky Scio testů 2008/2009

Ostravský běžecký pohár 16.10.2008

Ve čtvrtek 16.10.2008 byl na Základní škole Dvorského pořádán 6.závod Ostravského běžeckého poháru, kterého jsme se zúčastnili. Naši žáci soutěžili v čtyřech kategoriích. O náš největší úspěch se postaral Ondřej Schneider z šesté třídy, který obsadil druhé místo..

Mgr. Tomáš Olša

Přespolní běh ZŠ Dvorského 10.10.2008

V pátek 10.10. se na ZŠ Dvorského uskutečnil přespolní běh. Soutěžilo se v kategoriích dívky 6.-7. třída 8.-9. třída a chlapci 6.-7. třída a 8.-9. třída. Naše škola se umístila v kategorii starších dívek na druhém místě, zásluhou družstva ve složení Zuzana Klimčáková, Dominika Fikerová, Michaela Mizeráková , Jana Nová, Tereza Hadamčíková a Zuzana Potocká. Jim také patří poděkování od p.uč. Olši a p.uč. Vondruškové.
Mgr. Tomáš Olša, Mgr. Martina Vondrušková

Ostravský běžecký pohár

Dne 7.4.2008 jsme se zúčastnili atletických závodů - OSTRAVSKÝ BĚŽECKÝ POHÁR. Z naší školy se zúčastnilo 35 žáků. Závody byly rozděleny do kategorií podle věku. Jediný náš závodník se umístil mezi prvními třemi a byl to Michal Brablec z 2. třídy. Blahopřejeme. Příští kolo Ostravského běžeckého poháru se koná 16.dubna v Ostravě - Porubě.
Mgr. Tomáš Olša, Mgr. Martina Vondrušková

Košíková

Dne 25.2.008 se na ZŠ MuDr. Lukášové konal turnaj v košíkové dívek. Naše družstvo hrálo ve složení Dominika Fikerová, Simona Dudová, Lucie Dudová, Lucie Martinková, Nikol Matějová, Martina Zemanová a Denisa Pilchová. Přestože úvod byl velmi rozpačitý a první zápas jsme prohráli ze ZŠ Mitušova 16 poměrem 18:20, děvčata dokázala, že umějí tvrdě bojovat. Ostatní zápasy vyhrávaly s poměrně velkým bodovým rozdílem, ale ztráta dvou bodů z úvodního zápasu je připravila o vysněné 1. místo a obsadili druhou pozici. Přesto všechno jim patří dík a velká gratulace celého učitelského sboru.

Mgr. Tomáš Olša
Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 20.února 2008 se uskutečnilo okresní kolo anglické olympiády. Soutěž byla organizována Centrem volného času na Ostrčilově ulici v Ostravě. Vítězové školního kola museli vypracovat poslechový test a během ústní zkoušky konverzovat na jedno z daných témat např. Shopping, My town,Food, Weather,My house- my flat,Leasure time, Sports, Clothes and Fashion Naši školu reprezentoval žák 9.B Daniel Czajka a v celkovém hodnocení se umístil na 2.místě. Danovi děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů ve studiu angličtiny.

Mgr. Květa Krstovská
Turnaj ve futsale

Dne 24.10.2007 jsme se zúčastnili futsalového turnaje na Základní škole F.Formana. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev. Naši školu reprezentovali žáci : Patrik Vrečka, Jakub Vašíček, Michal Freisler, Petr Valášek, Michal Pek, Matěj Jurečka a Tomáš Brabec. Byli jsme nalosováni do skupiny s Základní školou Mitušova 16, se kterou jsme remizovali 2:2, Základní školou Porubskou, se kterou jsme rovněž remizovali 1:1 a Základní školou Generála Janka, se kterou jsme prohráli 7:1. naše družstvo nepostoupilo ze základní skupiny tudíž se umístilo na 5.-6. místě.

Mgr.Tomáš Olša

Sběr víček z PET lahví - 3. ročník 2006/2007

Tak končíme již třetí ročník "sběru víček z PET lahví" a nyní nadešlo vyhodnocení. Vyvěšujeme konečné výsledky tohoto ročníku.Naše škola se umístila na 13.místě.Výsledky školního kola naleznete v odkaze Proběhlo...


Mgr.Marie Sikorová

FLORBAL - SLOVENSKO

Dne 16.5.2007 jsme sehráli na Slovensku přátelské florbalové utkání s naší družební školu v Žilině. Naši školu reprezentovali Dan Vengloš, Ondřej Zátopek, David Němec, Jan Bořek, Marek Tížek, Jan Šrajer, David Hrnčíř.

Utkání bylo velice napínavé, po základní hrací době jsme remizovali 9:9. Vyhráli jsme až na nájezdy a to až v 10.kole.

Mgr.Tomáš Olša
POHÁR ROZHLASU

Dne 15.5.2007 jsme se zúčastnili atletických závodů POHÁR ROZHLASU. Přihlásili jsme se do všech kategorií a to :

- kategorie 6.-7. třída dívky
- kategorie 8.-9. třída dívky
- kategorie 6.-7. třída chlapci
- kategorie 8.-9. třída chlapci

V kategorii 6.-7. třída dívky se naše dívky umístili na 3. místě a v kategorii 8.- 9. třída chlapci dokonce naši chlapci obsadili 1. místo a postoupili do krajského kola, které se bude konat ve Frýdku - Místku 31.5.2007. V vítězném družstvu byli tito naši žáci :

- Lukáš Martiška ( 60m, vrh koulí )
- David Hrnčíř ( 60m, 1500 m )
- Adam Vavrečka ( 60m )
- Jakub Haladěj ( skok vysoký, dálka )
- Martin Vařák ( skok vysoký, dálka )
- Petr Valášek ( skok vysoký, dálka )
- Martin Staník ( koule )
- Ondřej Zátopek ( koule )
- David Němec ( 1500m )
- Jan Šrajer ( 1500m )


Mgr.Tomáš Olša
ŠTAFETOVÝ POHÁR

Dne 10.5.2007 jsme se zúčastnili štafetových závodů v Hrabové. Každou štafetu tvořili 3 chlapci a 3 děvčata. Závodilo se v kategoriích 4.-5. třída , 6.-7. třída a 8.- 9 třída. V každé kategorii jsme měli zastoupení dvou štafet. V každé kategorii byli 3 rozběhy po čtyřech až pěti štafetách a do finále postoupilo jen 5 nejlepších štafet z časem.

V kategorii 6.-7. třída postoupila naše štafeta ve složení ( Marek Bajer, Richard Godel, Jakub Rojek, Zuzana Klimčáková, Tereza Hadamčíková, Iva Hamšlágerová ) do FINÁLE kde skončila na 4. místě.

V kategorii 8.-9. třída postoupila naše štafeta ve složení ( Jan Šrajer, David Hrnčíř, Lukáš Martiška, Gabka Káňová, Pavla Kopecká, Andrea Hrdličková ) do FINÁLE kde skončila na 4. místě.

V kategorii 4.-5. třída postoupila naše štafeta ve složení ( Duda Adam, Dudová Simona, Šrajerová Eliška, Líbař Daniel, Jakusidu Elefteria, Král Martin ) do FINÁLE kde skončila na 3. místě.

Mgr.Tomáš Olša
Orientační běh - okresní kolo

Dne 10.5.2007 jsme se zúčastnili štafetových závodů v Hrabové. Každou štafetu tvořili 3 chlapci a 3 děvčata. Závodilo se v kategoriích 4.-5. třída , 6.-7. třída a 8.- 9 třída. V každé kategorii jsme měli zastoupení dvou štafet. V každé kategorii byli 3 rozběhy po čtyřech až pěti štafetách a do finále postoupilo jen 5 nejlepších štafet z časem.

V kategorii 6.-7. třída postoupila naše štafeta ve složení ( Marek Bajer, Richard Godel, Jakub Rojek, Zuzana Klimčáková, Tereza Hadamčíková, Iva Hamšlágerová ) do FINÁLE kde skončila na 4. místě.

Mgr.Tomáš Olša